Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

Jeszcze o kamerach IP...

Warunkiem korzystania z usługi jest udostępnianie przez kamerę strumienia video po protokole RTSP. Strumień powinien być nadawany w kodeku video H.264 (mpeg-4 też możliwy ale nowoczesne kamery produkują H264 bez problemu), natomiast dźwięk wymaga formatu MP3 lub AAC / jeśli inne kodeki to nie będzie fonii w urządzeniach mobilnych / .

Znajomość adresu RTSP jest konieczna. URL kamery to link, kamera jest widoczna w internecie pod tym adresem. Adres RTSP musisz przesłać wcelu uruchomienia usługi.
np:rtsp://AdresKameryIP:554/nazwa_strumienia

RTSP to:
Adres IP Kamery: adres, pod którym jest widoczna z zewnątrz w internecie. Upewnij się, że dysponujesz stałym, zewnętrznym adresem IP. To serwer "odpytuje" kamerę i adres musi być widoczny.

Numer portu: standardowo to 554. To można zmienić. Router umożliwia przekierowanie Portu na inny (udostępnienie wielu kamer IP na różnych portach na jednym Adresie IP). Do każdej kamery przypisujemy inny numer portu.

Nazwa strumienia: jest to ścieżka dostępu do obrazu (może być różna dla różnych producentów).

Znajdź adres swojej kamery: Soleratec lub SecurityWorld

Jak sprawdzić adres RTSP czy działa? Najprościej jest odtworzyć obraz z kamery w playerze VLC (www.videolan.org). Jeżeli obraz jest odtwarzany prawidłowo po RTSP, to wówczas na 99% można uruchomić usługę re-streamingu obrazu z tej kamery u nas.

Pamiętaj - kamera IP potrzebuje 2000-3000kbps w jakości 720p, czyli upload łącza powinien być zbliżony do 3Mb/s. Na słabszym łączu też uruchomisz.. ale jakość nie zadowoli Ciebie. Łącze powinno być STABILNE, z właściwym pasmem. Bardzo często klientom zestawiane są łącza radiowe. Jeśli takie łącze zostanie źle skonfigurowane to klient będzie miał problem, nawet jak upload będzie miał 10Mb/s. Przy niestabilnym łączu pojawi się efektowne bufforowanie. To samo będzie gdy kamera będzie produkowała wyższy strumień niż ma do dyspozycji Upload.

Poniżej możesz przetestować swoją kamerę. Czas odtwarzania ustawiono na 120s. Po tym czasie strumień przestaje być dostępny. Trzeba przeładować stronę.
Obraz możesz umieścić na swojej stronie w tzw. ramce /iframe/.